Niezbędna wiedza do życia

Byle jakiego życia ;)

admin 24.09.2020

Czy bitcoiny mogą być pieniądzem?

Polecane: izolacje budowlane

Nie ma czegoś takiego jak „banknoty lub monety” czy „wieczne pieniądze”. Bitcoiny mogą być własnością tylko ograniczonej grupy osób. Są to właściciele „monet cyfrowych” (lub „pieniądza cyfrowego”) i „pieniądza wiecznego”. Razem są „właścicielami” „cyfrowych monet” i „wiecznych pieniędzy”.

Sam pomysł kryptowalut można porównać do książki rachunkowej. W przypadku księgi rachunkowej mamy stałą liczbę zapisów, które śledzimy, aby mieć pewność, że wszystko odbywa się poprawnie. W przypadku kryptowalut mamy do czynienia z niedeterministyczną, dynamiczną księgą, za pomocą której możemy zmieniać wartości w dowolnym momencie

Co się stanie, jeśli ktoś inny prześle moje bitcoiny na mój adres?

Jeśli ktoś inny przeleje moje bitcoiny na podany przeze mnie adres, ogłaszam upadłość. Przede wszystkim oświadczam, że adres nie jest powiązany z żadnym rachunkiem, którym jestem zainteresowany. Następnie blokuję adres i zapobiegam jego przekierowaniu na inny adres. Na koniec wysyłam bitcoiny na adres docelowy.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Bitcoin należy do Ciebie, użytkownika. Nikt nie ma żadnego wpływu na Twoje Bitcoiny. Masz nad nimi całkowitą kontrolę. Kiedy ktoś przenosi Twoje bitcoiny na adres innego użytkownika, nie dajesz mu żadnych specjalnych praw. Zostaną Ci zwrócone jako anonimowe przeniesienie własności.

Polecane: ortodonta lublin

Polecane: przepisy na drinki

Tagi: bitcoin, pieniądz,