Niezbędna wiedza do życia

Byle jakiego życia ;)

admin 24.09.2020

Poruszamy się i tracimy kilogramy

Polecane: co to za numer

Jednym ze sposobów utraty wagi jest zwiększenie aktywności aerobowej, a taniec to świetny sposób na zrobienie tego. WHO zaleca co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, które przyspieszają bicie serca i przyspieszają oddychanie. Ćwiczenia aerobowe powinny trwać minimum 10 minut dla osoby z chorobami serca lub krwi, ale dodanie minut i zwiększenie intensywności poprawi zdrowie układu krążenia i spali więcej kalorii. Aby schudnąć 0,5 kg każdego tygodnia, musisz codziennie spożywać 500 dodatkowych kalorii. Pół godziny tańca każdego dnia to energiczne, długotrwałe ćwiczenia, które mogą pojawić się na Twojej wadze jako satysfakcjonująca utrata wagi.

Ponadto nauka tańca to wzrost pewności siebie - osoby potrafiące tańczyć mają dużo lepsze relacje z ludźmi i odczuwają mniejszy lęk przed kontaktami społecznymi. Z tego powodu wiele szkół tańca decyduje się na przygotowanie specjalnych zajęć dla osób samotnych. Popularne zajęcia taneczne dla singli w dużych miastach deklasują oferty dla par.

Kalorie w ruchu

To, ile stracisz, zależy od wagi, wieku, płci, typu ciała i stylu tańca, ale możesz oszacować spalone kalorie podczas 30-minutowej lekcji tańca lub aerobiku. Według Fatburn. com, osoba ważąca 150 funtów zużywa średnio 233 kalorie podczas półgodzinnego tańca hip-hopowego; 154 kalorie na dyskotekę, stepowanie lub polkę. 164 kalorie to wynik baletu, tańca nowoczesnego, jazzu i stepowania; i 221 kalorii na taniec aerobowy. Ponieważ większość zajęć trwa od 45 minut do godziny lub dłużej, możesz przedłużyć swoje wydatki taneczne tańcem.

Warto wspomnieć o maratonach tanecznych organizowanych przez akademie tańca. To świetny sposób na wydłużenie wysiłku aerobowego, ale pamiętaj, aby nie spożywać alkoholu - puste kalorie uniemożliwiają nam osiągnięcie zamierzonego rezultatu.

Dieta nie wystarczy, aby zdrowo schudnąć. Musisz przyjąć nowe, zdrowsze nawyki, zwracać uwagę na jakość pożywienia, wielkość i długość posiłków oraz zapewnić organizmowi odpowiednią ilość ruchu.

Zdrowe odchudzanie polega na zmianie przyzwyczajeń i przestawieniu się na naturalną, nieprzetworzoną żywność, ponieważ tylko nieprzetworzona żywność gwarantuje nam dostarczenie niezbędnych składników odżywczych i enzymów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Według dietetyków zdrowa utrata wagi wynosi do 1 kg tygodniowo, a maksymalnie 4 kg miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na dietę, a osoby z większą otyłością szybciej tracą na początku diety.

Aktywność fizyczna musi być przyjemna i dostosowana do możliwości organizmu. Na początek najlepiej zacząć od spaceru, spaceru z kijkami lub pływania. Następnie, w razie potrzeby i zainteresowania, dołącz do innych sportów.

Utrata wagi to nie tylko pozbycie się dobrych tłuszczów z organizmu, musisz je zastąpić dobrymi, nienasyconymi tłuszczami roślinnymi, które są niezbędne dla funkcjonowania mózgu, wzroku i elastyczności tkanek. Dobre tłuszcze znajdują się na przykład w orzechach włoskich, migdałach, olejach tłoczonych na zimno i oliwie z oliwek. Złe tłuszcze obejmują margarynę i słodycze ze sklepów spożywczych.

Biały chleb nie dostarcza nam minerałów i błonnika, ale to puste i łatwo przyswajalne kalorie. Aby być zdrowym i dobrze się czuć, warto wprowadzić do swojej diety kasze, rośliny strączkowe i zboża. Mogą to być produkty takie jak proso, kasza gryczana, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy, fasola czy płatki owsiane.

Produkty o wysokim indeksie glikemicznym, zawierające cukry proste, szybko zwiększają poziom insuliny we krwi, co powoduje odkładanie się tłuszczu w organizmie.

Aby poczuć sytość i przyswoić pierwsze ugryzione pokarmy, organizm potrzebuje około 20 minut. Prawidłowe przeżuwanie pokarmu jest bardzo pomocne w tym procesie, ponieważ trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej.

Polecane: diety pudełkowe z dowozem pod drzwi

Polecane: kosiarka do trawy elektryczna

Tagi: zbędne kilogramy, aktywność, dieta,